„Fantazie je důležitější než informace.“ A.E.

Zázrak zrození

(publikace: 31. 3. 2013)

 

Podívejte se na úchvatné video se skvělým hudebním doprovodem. Takhle jsme začínali všichni - bez rozdílu pohlaví, rozumu, vyznání, bankovního konta... :)

 

 

 

Možná je to jen můj subjektivní názor, ale opravdu je pro mě záhadou, jak někdo - když uvidí něco tak dokonale promyšleného, jako je zrození zcela nové lidské bytosti, nebo celé bezchybné fungování lidského organismu - může pořád dál tvrdit, že Bůh není, že to všechno vzniklo "samo od sebe", že se to "vyvinulo", že to "příroda vymyslela"... 

 

 

Jen tak pro zajímavost - na Lékařské fakultě UP při hodinách Farmakologie, nám jeden pan docent řekl, že ač se lidstvo snaží sebevíc, tak on sám silně pochybuje o tom, že bychom kdy mohli rozluštit všechna zákoutí a odhalit fungování lidského mozku. To, co o něm vědci vědí dnes je jen nepatrný střípek z toho nedozírného množství, co o něm ještě nevíme.
 

A to se týká jen jednoho orgánu - lidského mozku. Co když vezmeme v úvahu celý svět - každého živočicha, rostlinu... Kolik toho doopravdy vlastně víme? Jak něco tak dokonalého, mohlo vyzniknout "samo od sebe"?

 

 

Anne

 

 

NAPIŠTE SVŮJ NÁZOR, POSTŘEH, KOMENTÁŘ

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode